Co je PERMANENTNÍ MAKE-UP?

  • toužíte být trvale nalíčená?
  • chcete ušetřit čas při denodenním líčení?
  • nesmíte se líčit do práce ( z hygienických důvodů ) a přesto chcete být upravená?
  • jste alergická na líčidla?
  • neumíte se sama nalíčit?
  • make-up se Vám rozpíjí?
  • nevidíte na sebe při líčení?
  • vypadalo Vám obočí nebo řasy?

Pak je pro Vás permanentní make-up správnou volbou.


Co je PM?

Permanentní make-up je aplikace barevného pigmentu do pokožky, který po vyhojení "trvale" zůstává uchycený. Odpadává Vám tak denodenní líčení, čas ztrávený u zrcadla, trápení se s rozpitými linkami nebo nedokonalým tvarem.

Jak aplikace probíhá?

Nejprve se oblast, kam se pigment aplikuje, očistí desinfekcí. Poté se nanesou anestetika ve formě krému ( Emla ). Než anestetika zaberou, probíhá konzultace, při které sdělíte svou představu, případně já doporučím tvar, barvu, šířku, délku PM a samozřejmě metodu. Dále budete poučena o tom, co se bude první týden dít a jak se správně o PM starat.

Jakmile anestetika zaberou, tak se oblast podkreslí chirurgickou fixou, aby bylo přesně vidět, kde se bude barva zavádět. Vše si předem schvalujete, takže se nikdy nemůže stát, že by se aplikovalo něco, s čím sama nesouhlasíte.

Po aplikaci si opět práci kontrolujete a dolaďuje se, dokud nejste spokojená.

Barva se zavádí strojkem s jehličkou, kterou je pigment aplikován do škáry a tak dochází k jeho uchycení.

Jak vypadá permanentní make-up těsně po aplikaci?

PM je tmavší, než výsledný vyloupaný efekt. Je to z toho důvodu, že při aplikaci barva ulpívá i ve vrchní vrstvě pokožky. Což je právě ta oblast, o kterou pak zhruba 7dní budete pečovat. Místo se po týdnu zastroupkovatí a bude se postupně vylupovat. Po vyhojení barva zůstává už jen ve škáře a tak dojde k zesvětlení. Aby jste se cítila dobře, doporučuji PM naplánovat tak, že se Vám hojící fáze nesetká s nějakou důležitou událostí.

Co je korekce?

Permanentní make-up je zásah do pokožky a v prvním týdnu dochází k jeho hojení. Po vyloupání stroupků se může stát, že dojde k drobným nerovnostem, způsobených buď vypadnutou barvou při hojení nebo vlivem otoků při aplikaci. Nebo barevný odstín může být tmavší nebo světlejší. Pokud se bojíte tmavšího odstínu barvy, vždy pro jistotu doporučuji světlejší pigment aplikované barvy. Vždy se lépe ztmavuje, než zesvětluje. Také může barva úplně vypadnout nebo se v případě vláskové metody rozpít ( vlásky nejsou znatelné, efekt je spíše jako u plné metody ) Dochází k tomu například nedodržením instrukcí jak pečovat o hojící se PM ( viz. informace o PM - péče o PM) nebo vlivem léků, problematické pokožky, podkožních jizev atd. Tyto nedokonalosti jsou odstraněny korekcí, která se provádí nejdříve měsíc od aplikace. Tuto dobu je nutné dodržet, protože povrchově se PM hojí cca jeden týden, ale pod povrchem tento proces trvá celý měsíc.

Jak dlouho PM vydrží?


Toto je zcela individuální záležitost. Faktory, které ovlivňují výdrž pigmentu jsou například:

stáří pokožky- mladým děvčatům se kůže rychleji a lépe obnovuje a to má vliv i na PM. Déle drží starším klientkám.

expozice UV záření - pokud se ráda sluníte, nepoužíváte krém s vysokým UV faktorem nebo snad navštěvujete solárium, pak vám PM vybledne dříve.

léky - některé léky mají vliv na vytrácení pigmentu

zvolená barva - tmavší odstíny vydrží déle, než ty světlé. Jakmile permanetní make-up, už neodpovídá Vaší představě, pak není nic jednodušího, než se ke mě objednat na obnovu PM.

průměrně barva vydrží 2-3 roky


Co je obnova PM?

Obnova je aplikace určená pouze pro klientky, které si u mě PM nechaly zhotovit. Jde o oživení již nevýrazného PM, který je cenově zvýhodněn. Tato služba se provádí 6 měsíců od poslední aplikace a výše. Je nutné doložit smlouvu o provedení práce, jako doklad, že byl permanentní make-up aplikován ve studiu.